Od 1 stycznia 2013 roku realizujemy kontrakt NFZ z zakres świadczeń w znieczuleniu ogólnym dla osób niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym i znacznym. Do tego celu dysponujemy nowoczesnym sprzętem.
Zabieg odbywa się pod całkowitym nadzorem ze strony odpowiednio do tego przygotowanego zespołu: lekarza stomatologa, anestezjologa i asystentki – pielęgniarki stomatologicznej.
Narkoza, czyli znieczulenie ogólne (uśpienie) jest czasowym wyłączeniem świadomości. Leki zwykle podawane są dożylnie. Na twarz pacjenta nakładana jest maseczka, a przez nią podawany tlen. Głębokość narkozy może być różna – zależne jest to od rodzaju zabiegu. Lekarzem wykonującym znieczulenie jest anestezjolog. Pomaga mu wykwalifikowana asystentka anestezjologiczna.
Lekarz anestezjolog kwalifikuje pacjenta do znieczulenia, wybiera jego rodzaj oraz czuwa nad stanem i bezpieczeństwem pacjenta w czasie trwania zabiegu.
- chirurgii stomatologicznej (np.wszczepianie implantów,usuwanie zębów mądrości),
- leczenia zachowawczego u dorosłych i dzieci (np. jednoczesne leczenie większej ilości zębów z próchnicą),
- leczenie osób niepełnosprawnych,
- leczenie osób odczuwających lęk przed zabiegami stomatologicznymi (dentofobia).
Znieczulenie prowadzone jest metodą złożoną, to znaczy leki podawane są dożylnie, a równocześnie dotchawiczo podawana jest mieszanina tlenu i podtlenku azotu.
Wentylacja płuc prowadzona jest przez silikonową rurkę nosowo-tchawiczą, która jednocześnie ochrania drogi oddechowe przed zalaniem śliną, krwią, materiałami medycznymi. Takie znieczulenie poprzedzone jest oceną stanu zdrowia pacjenta przez anestezjologa, określane jest wspólnie z Pacjentem ryzyko znieczulenia, Pacjent ma możliwość zadawania pytań dotyczących znieczulenia i otrzymywania wyczerpujących odpowiedzi.
- EKG
- ciśnienie
- tętno
- wysycenie krwi tlenem
- monitorowanie stężenia gazów wdechowych i wydechowych
Po zabiegu operacyjnym obrzęk jest znacznie mniejszy niż w przypadku znieczulenia miejscowego.
Pacjent decydujący się na zabieg w znieczuleniu ogólnym powinien przede wszystkim skonsultować się z naszym lekarzem, najczęściej z chirurgiem przeprowadzającym zabieg. Nasz lekarz doradzi Państwu, czy rzeczywiście zabieg jest na tyle poważny, że powinien być wykonany w znieczuleniu ogólnym.
Oto procedura dla Pacjentów, którzy będą poddani zabiegowi w znieczuleniu ogólnym:
- Wizyta konsultacyjna. W jej czasie pacjent otrzymuje od lekarza prowadzącego wytyczne, dotyczące koniecznych do wykonania przed zabiegiem badań:
– morfologia
– grupa krwi
– sód
– potas
– kreatynina
– poziom glukozy
– czas krzepnięcia KK
– wskaźnik protrombinowy
– zdjęcie RTG.
- Na 5 dni przed zabiegiem nie należy przyjmować leków zawierających kwas acetylosalicylowy.
- Bezpośrednio przed zabiegiem (3 godz.) nie wolno palić. Po zabiegu – 24 godz.
- Dzień przed zabiegiem recepcja zadzwoni do Państwa w celu potwierdzenia wizyty.
- W dzień zabiegu powinien być 6 godz. na czczo.
- UWAGA ! Wszystkie dokumenty dotyczące pacjenta napisane w języku obcym, powinny być przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego i dostarczone do wglądu lekarzowi przeprowadzającego zabieg na 2 dni przed wykonaniem usługi.
Chcąc zapewnić bezpieczeństwo naszym Pacjentom przychodnia MOTO-MED stosuje do zabiegu w narkozie sprzęt najwyższej jakości: Aparat do znieczuleń ogólnych Fabius GS premium firmy Dräger.
Firma Dräger z ponad stuletnim doświadczeniem jest liderem na światowym rynku w dziedzinie anestezjologii. Elektrycznie napędzany respirator nie wymaga gazów napędowych, niezwykle wydajny i precyzyjny niż tradycyjne respiratory mieszkowe. Pozwala na prowadzenie wentylacji także u dzieci oraz u niepełnosprawnych. Urządzenie to ze względu na swoją najwyższą jakość wykorzystywane jest w najnowocześniejszych szpitalnych blokach operacyjnych. Na wbudowanym, kolorowym ekranie pokazywane są na bieżąco istotne parametry wentylacji i ciśnienia. Wbudowany mechaniczny przepływomierz wskazuje sumaryczny przepływ poszczególnych gazów nawet w przypadku awarii zasilania.
Dla Naszych Pacjentów decydujących się na zabieg w znieczuleniu ogólnym przygotowany jest specjalistyczny, wielofunkcyjny fotel stomatologiczny firmy Denta 2000 Exima, odpowiednio przystosowany do zabiegów w znieczuleniu ogólnym.
Bezkonkurencyjna jakość sprzętu, jakim dysponujemy oraz wysokie doświadczenie naszych lekarzy pozwala na przeprowadzenie zabiegów w sposób możliwie najbardziej bezpieczny i profesjonalny.
W przypadku zainteresowania prosimy o pobranie i wypełnienie poniższych ankiet.